Főoldal / Hírek / Velencei tó / Velencei tó – Nem állítják vissza a tóhoz lejutást akadályozó kerítést Velencénél

Velencei tó – Nem állítják vissza a tóhoz lejutást akadályozó kerítést Velencénél

Kedves Velenceiek!

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a GOMI Rendezvényszervező és Kereskedelmi Kft. Velence Város Önkormányzatával szemben, a Velence Korzó szabadstrand területéről elbontott kerítésre vonatkozóan birtokvédelmi kérelmet nyújtott be, amelyben kérte, hogy a hatóság kötelezze arra Velence Város Önkormányzatát, hogy a kerítést állítsa vissza.

A Fejér Vármegyei Kormányhivatal a tárgyi ügyben Velencétől független hatóságként Seregélyes Nagyközség Jegyzőjét jelölte ki az eljárás lefolytatására.

A hatóság a GOMI Kft. kérelmét elutasította.

A határozat értelmében Velence Város Önkormányzata nem valósított meg birtokháborítást a hivatkozott területen azzal, hogy a kerítést elbontatta. A döntés ellen fellebbezésnek nincs helye, ugyanakkor a kérelmező bírósági úton kérheti annak felülvizsgálatát.

A hatóság indokolása alapján a Korzó szabadstrand területe önkormányzati tulajdonban lévő, mindenki számára szabadon használható közterület, amelyet a lakosság és a látogatók a kerítés elbontását követően továbbra is szabadon birtokba vehetnek és használhatnak.

Krausz György polgármester tősgyökeres velenceiként vallja, hogy a strand területe mindenkié, és azt nem lehet kerítéssel elzárni senki elől. Ezért a kerítés lebontásakor is – képviselőtársaival egyetértésben – egyetlen dolgot tartott szem előtt: a törvényesség keretein belül minden eszközzel kiállni a velenceiek és az ide látogatók jogos igénye mellett, amely egyértelműen a szabadon használható part.

A város vezetése a továbbiakban is fáradhatatlanul dolgozik a Korzóval kapcsolatos ügyek rendezésén. Velence Város Önkormányzata a jövőben is mindent megtesz azért, hogy a közösségi területek – így a Korzó és a szabadstrand – minden velencei és ide látogató vendég számára rendezett, biztonságos és nyitott legyen.

Köszönjük a lakosság támogatását!

Címlapfotó: Arold Péter MR3.hu


  • Székesfehérvár – Sajnos nem tudták megmenteni az életét a malom alá temetett férfinak
    2026 június 1-jén, hétfőn súlyos baleset történt Székesfehérváron, amikor a Váralja soron egy bontás alatt álló, négyemeletes ipari épület részben összeomlott. A baleset során egy férfi a romok alá szorult. A mentési munkálatokban több speciális egység, köztük a HUNOR mentőcsapat, hivatásos tűzoltók, barlangi mentők és kutyás egységek is részt vettek. A mentőegységeknek többórás, megfeszített munkával
  • Magyar Péter szerint robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében
    Magyar Péter közösségi oldalán arról számolt be, hogy robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében. A miniszterelnök tájékoztatása szerint Kapitány István a helyszínre utazik. A bejegyzés alapján egyelőre nem ismert, hogy pontosan melyik üzemegységet érintette az esemény, történt-e személyi sérülés, illetve volt-e veszélyesanyag-kijutás. A MOL tiszaújvárosi telephelye kiemelten fontos petrolkémiai létesítmény, ahol több veszélyes anyaggal kapcsolatos
  • Elhunyt Scherer Péter
    64 éves korában elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színész. Halálhírét a Nézőművészeti Kft. közölte; a hírek szerint a művész május 19-én délelőtt váratlanul hunyt el. Scherer Péter 1961. november 16-án született Ajkán. Pályája különleges utat járt be: a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen tanult, majd a színház és a film világa felé fordult. 1985-től az
  • Elhunyt Sörös Sándor színművész
    Hosszan tartó betegség után, 74 éves korában elhunyt Sörös Sándor Őze Lajos-díjas, Fényhang-életműdíjas színművész. Halálhírét a Vígszínház közölte, amelynek 1974 és 1990 között volt tagja. Sörös Sándor 1951. október 27-én született Budapesten. A Színház- és Filmművészeti Főiskolán 1974-ben végzett, Várkonyi Zoltán tanítványaként. Diplomája megszerzése után a Vígszínházhoz szerződött, ahol tizenhat éven át játszott, és közel
  • Példaértékű összefogás Székesfehérváron: 6 millió forint gyűlt össze a Szent György Kórháznak
    Székesfehérvár közössége ismét bebizonyította, hogy egyetlen nap alatt is képesek vagyunk hatalmasat alkotni, ha közös célról van szó. Április 19-én különleges jótékonysági akció helyszíne volt a vármegyeszékhely mindhárom gyorséttermi egysége, ahol az éhség csillapítása ezúttal nemes célt szolgált. „Jótékonyság egy nap alatt” A kezdeményezés lényege az egyszerűségében és az erejében rejlett: aznap a vásárlók minden